Bře
16
2010

Organizační pokyny

Sobota 13. dubna 2019

Řeka: Divoká Orlice

Úsek: Doudleby nad Orlicí – Albrechtice nad Orlicí

Nástupní místo:Doudleby nad Orlicí                                  

                                Kostelec nad Orlicí (silniční most)

8.30 hod – sraz účastníků v Kostelci nad Orlicí

 • prezentace dobrovolníků akce
 • seznámení s pokyny organizátora akce
 • rozdávání pracovního a ochranného materiálu

9.15 hod – slavnostní zahájení akce 10.00 hod – zahájení čištění řeky Divoká Orlice. Řeka je  rozdělena na 5 úseků (viz mapa). Zájemci, kteří se zapojí do čištění řeky z lodi budou přiřazeni do příslušného úseku.  Každý účastník čistí jeden úsek a  ostatní úseky se „veze“.  Sbíraný civilizační odpad v jednotlivých úseích se nakládá do lodí (do pytlů)  a  vykládá se z lodí až v Albrechticích nad Orlicí vlevo nad jezem.

16.00 hod – předpokládaný konec čištění řek Divoké a Tiché Orlice v Albrechticích nad Orlicí. U levého břehu nad jezem v Albrechticích nad Orlicí  je zajištěno místo k uložení nasbíraného civilizačního odpadu  V areálu vodní elektrárny v Albrechticích nad Orlicí. je  zabezpečeno uskladnění lodí účastníků akce přes noc. 17.00 hod – výdej večeře v restauraci U Krbu

Řeka: Tichá Orlice

Úsek: Korunka (jez) – Albrechtice nad Orlicí

Nástupní místo: Čermná nad Orlicí (silniční most)                                           Borohrádek (silniční most)

9.00 hod – sraz účastníků v Borohrádku (silniční most)

 • seznámení s pokyny organizátora akce
 • rozdávání pracovního a ochranného materálu

9.30 hod – zahájení čištění řeky Tichá Orlice. Řeka  je  rozdělena na 3 úseky (viz mapa). Zájemci, kteří se zapojí do čištění řeky z lodi budou přiřazeni do příslušného úseku.  Každý účastník čistí jeden úsek a  ostatní úseky se  „veze“. Sbíraný civilizační odpad v jednotlivých úsecích se nakládá do lodí (do pytlů)  a  vykládá se z lodí až v Albrechticích nad Orlicí vlevo nad jezem, popř. podle dohody s organizátorem akce na vybraných místech.  

16.00 hod – předpokládaný konec čištění řek Divoké a Tiché Orlice v Albrechticích nad Orlicí. U levého břehu nad jezem v Albrechticích nad Orlicí  je zajištěno místo k uložení nasbíraného civilizačního odpadu  V areálu vodní elektrárny v Albrechticích nad Orlicí. je  zabezpečeno uskladnění lodí účastníků akce přes noc. 17.00 hod – výdej večeře v restauraci U Krbu   Společné informace: Během čištění řek si účastníci akce v lodích povezou osobní věci na převlečení, svačinu. Věci na spaní lze nechat přepravit doprovodnými vozidly pořadatelem akce. Ubytování je zajištěno v sále restaurace U Krbu nebo v ubytovně RAMPA Sport, s.r.o. (po dohodě s organizátorem akce). Je nutné mít s sebou vlastní spacák a karimatku.

Neděle 14.4. dubna 2019

Řeka: Orlice (spojená)

Úsek: Albrechtice nad Orlicí – Hradec Králové

Nástupní místa: Albrechtice nad Orlicí (jez)                                           

                        Štěnkov (pláž),

9.00 hod

 • sraz účastníků na nástupních místech
 • prezentace dobrovolníků akce
 • seznámení s pokyny organizátora akce
 • rozdávání pracovního a ochranného materiálu

Vzhledem k délce čištěného úseku (32 km = časová náročnost akce) je zahájení a konec čištění řeky rozděleno na dvě etapy:

 1. etapa: Albrechtice nad Orlicí (pod jezem) – Štěnkov (popř. Krňovice)
 2. etapa: Štěnkov (popř. Krňovice – Hradec Králové (Svinary)

Každá etapa je rozdělena na 2 úseky (viz mapa) Každý účastník, který se zapojí do čištění řeky z lodi bude přiřazen do příslušného úseku. tzn, že každý účastník opět čistí jeden úsek a další úsek se „veze“. Nasbíraný civilizační odpad se vykládá ve Štěnkově (pláž), v Krňovicích (za silničním mostem vlevo), v Nepasicích  (za silničním mostem vlevo), ve Svinarech (za silničním mostem vlevo). Odpad se v pytlích vynáší z lodí až k okraji silnice.  

15.30 hod – předpokládaný konec čištění řeky Orlice ve Štěnkově popř. v Krńovicích či v Hradci Králové (Svinary) Pro potřeby účastníků akce jsou organizátorem akce zajištěna doprovodná vozidla podél řeky. Na závěr … Po dohodě s organizátorem akce lze individuálně přizpůsobit program čištění řeky v obou dnech či v jednom dni podle možností a přání účastníků akce. V případě získání dalších informací napište na  email na adresu: cisteniorlice@seznam.cz, či kontaktujte organizátora akce /strong /span/p /strong /span Čermná nad Orlicí – Albrechtice nad Orlicí

/strong